Oferta

Doradztwo podatkowe - biuro podatkowe we Wrocławiu

Obszar działalności biura podatkowego

Przepisy dotyczące prawa podatkowego mogą być zawiłe i nie wszyscy się w nich orientują, zwłaszcza że czasem mogą się zmieniać. Tylko osoby, które zajmują się tą kwestią zawodową, są więc w stanie być na bieżąco z aktualizowanymi normami i zawsze wiedzieć, jak należy postępować, by respektować prawo podatkowe. Obowiązek ten ciąży na każdym obywatelu, a ważny jest zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Nasze biuro podatkowe we Wrocławiu zajmuje się świadczeniem szeroko pojętych usług doradztwa podatkowego, na czele z poradami, dla firm oraz osób prywatnych - podatników, płatników i inkasentów.

 

Na czym polegają usługi doradztwa podatkowego?

Do płacenia podatków zobowiązany jest każdy pracujący człowiek, każdy musi też każdego roku złożyć deklarację do Urzędu Skarbowego dotyczącą swoich zarobków w minionym roku. Już nawet ten podstawowy obowiązek wymaga posiadania stosownej wiedzy, choćby jeśli chodzi o to, co jest opodatkowane, a co można sobie odliczyć od podatku. Nasze biuro podatkowe świadczy więc przede wszystkim usługi, które można określić pojemnym mianem doradztwo podatkowe. Doradzamy zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, w jaki sposób wywiązywać się w obowiązków, jakie na podatników nakłada państwo. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaniedbania w tej kwestii mogą mieć bardzo poważne konsekwencje w postaci wysokich kar grzywny, a nawet - w skrajnych przypadkach - pozbawienia wolności. Czasem można popełnić błąd z powodu niewiedzy, dlatego oddajemy do dyspozycji naszych klientów całą naszą wiedzę, na bieżąco aktualizowaną i uzupełnianą o informację o zmieniających się przepisach, potwierdzaną przez stosowne certyfikaty i uczestnictwo w szkoleniach. Firmom doradzamy także w zakresie optymalizacji podatkowej, systemu, na jaki najlepiej zdecydować się w danych przypadku, czy też kwestii podatków międzynarodowych, co zwłaszcza w dobie postępującej globalizacji i firm transnarodowych ma duże znaczenie.

 
Doradztwo podatkowe - Biuro rachunkowe podatkowe Poltaxpro  

Nie tylko doradztwo podatkowe

Nasze usługi biura rachunkowego nie ograniczają się tylko do udzielania porad i pomocy, ale też w świadczeniu konkretnych usług na rzecz naszych klientów fizycznych i prawnych. Jest to przede wszystkim sporządzanie i wysyłanie do Urzędu Skarbowego deklaracji i zeznań podatkowych, a także inne zadania. Opiniujemy również podjęte przez naszych klientów decyzje, wyjaśniamy wszelkie niejasności, związane na przykład z dokumentami otrzymanymi z Urzędu Skarbowego. Objaśniamy obowiązki, jakie spoczywają na podatnikach i przypominamy o ich dopełnieniu, wskazując najlepsze tego sposoby, a także - w razie konieczności - reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach przed organami takimi jak sądy administracyjne i inne stosowne organy. Bardzo ważną sferą naszej działalności jest również prowadzenie na rzecz naszych klientów ksiąg podatkowych i innych niezbędnych ewidencji służących celom podatkowym. Współpraca z nami pozwala więc na bieżąco wywiązywać się ze wszystkim określonych przez prawo obowiązków podatkowych i uniknąć konsekwencji związanych z ich zaniedbywaniem bądź wykonywaniem w niewłaściwy sposób.

W naszej ofercie znajdą Państwo także: